Köprü Sayfalar için Google Güncellemesi Kapıda!

Google’ın Arama Kalitesi Ekibi, kullanıcılar üzerinde webspam etkisini en aza indirmek için çözüm yolları üzerinde çalışıyor. Bu köprü sayfaları içeriyor. Kullanıcının arama deneyimi kalitesine zarar verebilecek, sadece arama motorları için oluşturulan köprü sayfaları için Google uzun soluklu bir bakış açısı oluşturuyor.

Örneğin, arama yapanlar, aynı siteye giden tüm sonuçların listesini alabilir. Bir kullanıcı bir sonuca tıkladığında onu sevmez ve sonra arama sonuçları sayfasında sonraki sonuca tıklar ve o bağlantıda önceki gibi aynı siteye açılır, bu ise gerçekten sinir bozucu bir deneyim.

Yeni algoritmadan, köprü sayfaları kullanarak hitini  arttırmaya çalışan sitelerin büyük oranda etkileneceği düşünülüyor.

Kullanıcıların arama sonuçlarının kalitesini artırmak için, yakında daha iyi adrese yönlendiren sayfalar sıralamasında bu tür bir sıralama ayarı başlatılacak. Büyük ve köklü köprü kampanyaları ile siteler bu değişimden geniş bir etki görecek.

Web yöneticilerinin daha iyi kuralları anlamasına yardımcı olmak için, Google Kalite Klavuzunda giriş sayfaları tanımı tazelendi ve örneklerle açıklık getirildi.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica